Pianki do Opakowań 

Przekładki z pianek poliestrowych   

Przekładki to są  arkusze pianki od  grubości 2mm do 20mm, od gęstości  14 kg/m3 do 40kg/m3. Wykorzystywane są najczęściej do zabezpieczenia wrażliwych materiałów narażonych na stłuczenia, uszkodzenia, otarcia. Pianka stosowana jest do pakowania min: szkła, porcelany, kosmetyków, wyrobów chromowanych, malowanych i lakierowanych, galanterii i obuwia skórzanego. Najpopularniejszą pianką stosowaną w tym celu jest pianka poliestrowa szara i biała.  

Przekładki z pianek polietylenowych

Pianka polietylenowa jest materiałem o wszechstronnym  zastosowaniu. Spieniony polietylen wykazuje liczne właściwości, które są  użyteczne w branży opakowaniowej i transportowej. Pianki polietylenowe charakteryzują się następującymi właściwościami: są bardzo lekkie , wodoodporne, bezpyłowe i bezwonne. Spieniony polietylen dobrze amortyzuje wszelkie drgania i wstrząsy, tym samym zapobiegając uszkodzeniom mechanicznym, dlatego powszechnie stosowany jest w przemyśle opakowaniowym.   

Kształtki z pianki poliestrowych   

Pianka poliestrowa  jest bardzo wdzięcznym  materiał do produkcji kształtek. Formowana  jest w   różny sposób  w celu uzyskania pożądanego efektu zabezpieczenia. Może być  o dowolnym kształcie.  Spełnia  przede wszystkim rolę zabezpieczenia i stabilizacji pakowanego wyrobu.  Kształtki z pianki poliestrowej są bardzo estetyczne i mogą być w różnych kolorach .Zabezpieczenia z pianek mogą być wykonane w technologiach cięcia na prasie hydraulicznej, maszynie konturowej, prasie kompresującej czy ploterze.