Pianki Meblarskie

pianki typu t

 Elastyczne pianki poliuretanowe polieterowa otrzymywane metodą swobodnego spieniania z surowców o wysokiej jakości, nie powodujących zubożenia warstwy ozonowej. Sprzedawane w postaci bloków, płyt, kształtek i profili.

Przeznaczenie:Poprzez odpowiedni dobór gęstości, twardości i innych parametrów polecane są jako doskonały materiał do produkcji mebli tapicerowanych oraz materaców.

pianki  trudnopalne CME

         Elastyczne pianki poliuretanowe polieterowa otrzymywane metodą swobodnego spieniania z surowców o wysokiej jakości, nie powodujących zubożenia warstwy ozonowej. Posiadają parametry i zastosowanie zbliżone do pianki standardowej. Wyróżnia je uniepalnienie. Sprzedawane w postaci bloków, płyt, kształtek i profili. 
  Przeznaczenie:Meble stosowane w obiektach użyteczności publicznej w tym hoteli, kin, teatrów, restauracji, hal widowiskowo-sportowe, etc. A także dla komunikacji, żeglugi morskiej.

Wysokoelastyczna HR

 Elastyczne pianki poliuretanowe polieterowa otrzymywane metodą swobodnego spieniania z surowców o wysokiej jakości, nie powodujących zubożenia warstwy ozonowej. Ważnym kryterium oceny jakości tych pianek jest także ich elastyczność - sprężystość (odbojność); im wyższa tym lepszy jakościowo produkt. Wpływająca na uczucie miękkości, lekkości a zarazem przyjemnego odpoczynku. Sprzedawane w postaci bloków, płyt, kształtek i profili 
  Przeznaczenie:Do wyrobu mebli tapicerowanych i materacy charakteryzujących się wysokim poziomem komfortu.

Pianki wysokoelastyczne trudnopalne CMHR

 Elastyczne pianki poliuretanowe polieterowa otrzymywane metodą swobodnego spieniania z surowców o wysokiej jakości, nie powodujących zubożenia warstwy ozonowej. Ważnym kryterium oceny jakości tych pianek jest także ich elastyczność - sprężystość (odbojność); im wyższa tym lepszy jakościowo produkt. Wpływająca na uczucie miękkości, lekkości a zarazem przyjemnego odpoczynku - trudnopalne. Sprzedawane w postaci bloków, płyt, kształtek i profili 
  Przeznaczenie:Do wyrobu mebli tapicerowanych i materacy charakteryzujących się wysokim poziomem komfortu m.in. stosowane w obiektach użyteczności publicznej w tym hoteli, kin, teatrów, restauracji, hal widowiskowo-sportowe, etc. A także dla komunikacji, żeglugi morskiej.

pianki typu visco

          Elastyczne pianki poliuretanowe polieterowa otrzymywane metodą swobodnego spieniania z surowców o wysokiej jakości, nie powodujących zubożenia warstwy ozonowej. Powszechnie znana jako termoelastyczna, „pianka z pamięcią”, czy „pianka leniwa” z ang. „slow foam”, „memory foam”. Została wynaleziona w latach 70-tych w centrum badawczym NASA w USA. Głównym jej zadaniem było zniwelowanie niekorzystnych skutków długotrwałego siedzenia i leżenia w ograniczonej przestrzeni oraz absorpcja energii podczas startu i lądowania.
  Przeznaczenie:Do wyrobu mebli i materacy rehabilitacyjnych charakteryzujących się wysokim poziomem komfortu.